Základní informace

Letní koupaliště ve sportovním areálu Na Lukách má mnohaletou tradici. Za dobu jeho existence se u něj vystřídalo několik provozovatelů, kteří se po dohodě s Městem za smluvený pronájem starali o jeho údržbu a provoz. Bylo tomu tak do podzimu roku 2013, kdy vznikla naše organizace a areál koupaliště jsme dostali do správy. Za dobu své existence zažilo koupaliště asi nejvýznamnější oživení v 2007, kdy prošlo celkovou rekonstrukcí. Další úpravy a modernizace koupaliště začali až před naší první sezónou v roce 2014, do které jsme vstoupili pod aktuálním názvem zařízení „Koupaliště Na Lukách“. Od té doby jsme ve spolupráci s Městem věnovali nemalé množství prostředků na opravy a renovaci zařízení a věříme, že si toho návštěvníci všímají a jsou a nadále budou na koupališti spokojeni.

Koupaliště disponuje velkým 50m plaveckým bazénem s hloubkou 120-180 cm, dále dětským výukovým bazén s hloubkou do 80 cm a brouzdaliště s malou skluzavkou pro ty nejmenší. Návštěvníci dále mohou využít 76m dlouhý tobogán u velkého plaveckého bazénu. K pronájmu je zde také v roce 2016 zrekostruovaný beach-volejbalový kurt a nohejbalové hřiště. Pro ty nejmenší jsme v roce 2014 postavili v prostorách okolo brouzdaliště dětské hřiště s mnoha zábavnými prvky a krytým pískovištěm. Dále Vás zde čekají přehledné orientační prvky, převlékací kabinky, sprchy a umývárny vybudované v roce 2018, parkoviště na kola uvnitř areálu, zrenovovaná a vybavená ošetřovna, informační tabule a efektivní plynulý pokladní systém. Na koupališti je samozřejmě k dispozici občerstvení v podobě Hospody Na Koupáku, která má přístup jak vně, tak uvnitř areálu koupaliště.

V nadcházejících sezónách budeme v rámci našich možností dále usilovat o modernizaci koupaliště tak, aby celé zařízení šlo s dobou a nabízelo návštěvníkům odpovídající komfort.

Provozní doba

Provozní doba a chod (v případě příznivého počasí):

DENNĚ   10:00 – 19:00*

KONDIČNÍ PLAVÁNÍ  se bude konat ve všední dny od pondělí do pátku  v čase  19:15-20:15 (k jeho zahájení dojde během prvních týdnů provozu a budeme o tom včas informovat)*

* v případě nepříznivých podmínek (chladné počasí, oblačnost, déšť apod.) může být koupaliště v průběhu sezóny dočasně uzavřeno – o tom rozhoduje vždy pouze provozovatel zařízení a jeho rozhodnutí vždy vychází z dlouholetých zkušeností

*pro konání kondičního plavání je rozhodující, zda onen den je koupaliště v provozu po celou provozní dobu; pokud se vlivem nepřízně počasí koupaliště předčasně zavírá, ruší se tím automaticky i kondiční plavání

 

SEZÓNA 2021

V SOUVISLOSTI S OPATŘENÍMI...

PRO VSTUP NA KOUPALIŠTĚ JE MOŽNÉ PROKÁZAT SE JEDNÍM Z NÁSLEDUJÍCÍCH PÍSEMNÝCH POTVRZENÍ.

A) certifikát o absolvovaném očkování starší 14-ti dnů

B) potvrzení o negativním PCR testu (platnost až 7 dnů)

C) potvrzení o negativním antigenním testu (platnost až 72 hodin)

D) potvrzení o prodělaném onemocnění COVID-19 (platnost 180 dní od pozitivního testu)

V PŘÍPADĚ POTŘEBY JE TESTOVACÍ MÍSTO PŘÍMO NA PARKOVIŠTI U KOUPALIŠTĚ : PO-PÁ 8:00-18:00   SO-NE 8:00-14:00

Testování je pro občany ČR zdarma a to antigenní test 4x do měsíce (jednou za 7dní) a PCR test 2x do měsíce.

 

PROVOZNÍ DOBA SPORTOVNÍCH HŘIŠŤ (BEACH-VOLEJBAL, NOHEJBAL)

– mimo otvírací dobu koupaliště dle dohody s vedením (jinak jsou hřiště otevřena shodně s areálem koupaliště – pokladna)

– v případě, že je pokladna koupaliště uzavřena, probíhá placení a půjčování vybavení v občerstvení u koupaliště (hospoda Na Koupáku)

 
PRONÁJEM a REZERVACE SPORTOVNÍCH HŘIŠŤ:
 
a) Fyzicky v otvírací době koupaliště:
- lze na pokladně u vchodu nebo u plavčíka
b) Přes online rezervační systém:
  http://www.sportvlasim.cz/rezervace
 
Pravidla pro online rezervace uvedena na rezervační stránce v sekci obchodní podmínky
 
 

Kontakty

Kde nás najdete:
Sportovní areál "Na Lukách" 
258 01 Vlašim
 
INFOLINKA PO-NE 6:00-22:00
tel.: +420 734 362 057

info@sportvlasim.cz

Provozní manažer
Mgr. Jakub Jeništa
+420 607 221 111
jakub.jenista@sportvlasim.cz

Ředitel 
Luděk Janko
+420 734 362 055
ludek.janko@sportvlasim.cz

 

Galerie