Dětské dopravní hřiště Vlašim zahajuje svou první sezonu

 

Dětské dopravní hřiště Vlašim bylo dne 1.4.2019 otevřeno do své první sezony. Od 1.4.2019 je k dispozici pro dopravní výchovu žáků mateřských a základních škol. Pro veřejnost bude hřiště otevřeno poprvé ve středu 24.4.2019 od 16:00 hodin do 19:00 hodin, a dále vždy každou středu v uvedeném čase a sobotu od 15:00 do 18:00 hodin. Hřiště bude pod dozorem a obsluhou našeho pracovníka. Vstupné činí 20,- Kč za každého jezdícího návštěvníka (nutno mít s sebou svůj dopravní prostředek). Povoleno je na hřišti jezdit na kolech, šlapadlech, koloběžkách a odrážedlech. Povinnou výbavou jezdících návštěvníků je cyklistická helma, bez helmy nebude z bezpečnostních důvodů jízda umožněna. Návštěvník je povinen se před vstupem do areálu dopravního hřiště seznámit s návštěvním řádem a dodržovat ho. Děti do 10- ti let mohou na dopravní hřiště pouze v doprovodu dospělé osoby. Je třeba zdůraznit, že za děti nesou zodpovědnost vždy rodiče, jejich zákonní zástupci, a to i za děti starší 10-ti let. Vycházíme z toho, že rodiče mají přehled o pobytu dětí venku a budou také vědět o návštěvě dítěte na dopravním hřišti. Provozovatel nenese zodpovědnost v případě zranění návštěvníků.

Poznámka: Možná si někteří z vás kladou otázku, proč není hřiště otevřeno pro veřejnost permanentně a kdykoli k využití. Věřte, že i nám je tato myšlenka velice blízká, omlouváme se, ale prostě to není možné. Stále totiž existují lidé, kterým činí velké potěšení ničit majetek. Jenom škody (vyvrácená tyč, prokopnutá značka, motorkou rozježděné travnaté plochy apod.) způsobené zde v krátké době, kdy nebylo hřiště oplocené, a tedy bylo volně přístupné, nám nedovolují nastolit jiný provozní režim. Miliónové investice musíme chránit a moc dobře si uvědomujeme, že chování několika idiotů, kteří ve své hlouposti povýšili vandalství na vrchol zábavy či statečnosti, postihuje drtivou většinu slušných lidí. Věříme však, že i tak bude hřiště využíváno k radosti a spokojeností nejen našich dětí.

Bližší informace k provozu naleznete na webových stránkách Sportovního zařízení města Vlašimi, p.o. www.sportvlasim.cz. Změny v otevírací době budou uváděny rovněž na webových stránkách.

U příležitosti zahájení první sezony dopravního hřiště město Vlašim připravuje akci v rámci prevence kriminality a bezpečnosti na Den dětí, tedy 1.6.2019, den bezpečné dopravy – „Svišti na dopravním hřišti“. Postupně Vás o přípravách této akce budeme informovat, zejména na facebookovém profilu Bezpečná Vlašim a leták s programem bude představen v následujícím čísle Zpravodaje.

 

Mgr. Luděk Jeništa, starosta města